w kategorii: Aktualności, Piłka nożna

WKS WAWEL KRAKÓW – PIAST ŁAPANÓW ➡️2:0

 

KROPKA NAD I📌

 

W sobotnie przedpołudnie Wawelwiątka rozegrały ostatni mecz rundy jesiennej, podejmując u siebie zawodniczki Piasta Łapanów.
Na boisku WKS Wawel wchodzi w okrojonym składzie, ale pełnym determinacji i mobilizacji.
Mecz od pierwszych minut bardzo wyrównany – Wawelowi ciężko przedrzeć się przez linię obrony Piasta. Dopiero w 37. minucie spotkania, po pięknym dryblingu, Patrycja Ciepielowska umieszcza piłkę w bramce przeciwnika.

Nie zmienia to jednak dynamiki meczu. Wojskowym, mimo wielu prób, nie udaje się złamać linii obrony. Dopiero w drugiej połowie, Wawelwiątka zaczynają przejmować kontrolę na boisku. Przeprowadzają wiele akcji skrzydłami, wykonują dużo dośrodkowań, ale dopiero w 89. minucie wynik na 2:0 ustanawia Ola Kołodziej, która przeszła do ataku z linii obrony!

Ogromne brawa dla całej Drużyny, która zostawiła dziś swoje serce na boisku. Od bramkarki, Patrycji Półtorak, przez nieocenioną linię obrony – Gosia Trela, Magda Harabasz, Kinga Oleksy, Ola Kołodziej, Sylwia Nowak, Monika Słomka, przejmujące prawie wszystkie piłki środkowe pomocniczki – Patrycja Ciepielowska, Ela Smolik, szybkie jak błyskawice skrzydłowe – Ania Muszyńska, Ania Wilczyńska, Paulina Walas, do przedzierających się przez linię obrony napastniczek – Gosia Sarnat, Natalia Rudzińska.

✅Cel założyny przez Trenerkę Izę Włodarz został zrealizowany.

Statystyka bramkowa: 

⚽️Anna Wilczyńska 20

⚽️Patrycja Suchojad 9

⚽️Barbara Kuras 7

⚽️Dominika Biel 5

⚽️Patrycja Józefek 2

⚽️Patrycja Ciepielowska 2

⚽️Magda Derżko 2

⚽️Paulina Walas 1

⚽️Anna Muszyńska 1

⚽️Gosia Sarnat 1

⚽️Maria Węgorkiewicz 1

⚽️Aleksandra Kołodziej 1

⚽️Bramka samobójcza 1

Dziewczyny zdobyły 53 bramki przy stracie tylko 8, co daje ponad 5 bramek w jednym meczu!

WKS WAWEL KRAKÓW LIDEREM ‼️