w kategorii: Aktualności, Piłka nożna
WKS WAWEL KRAKÓW – DUNAJEC NOWY SĄCZ  ➡️ 4:0

W niedzielę 04.10.2020 r. nasze piłkarki rozegrały wyjazdowy mecz rewanżowy z najdalej zlokalizowaną Drużyną w V lidze – Dunajcem Nowy Sącz.

Na swoim terenie Dunajec zagrał dużo pewniej, niż w pierwszej kolejce w Krakowie. Odświeżony skład odpierał ataki naszych zawodniczek przez całą pierwszą połowę. Wawelwiątka zepchnęły przeciwniczki do głębokiej defensywy, jednak brak skuteczności (obite poprzeczki, strzały obok bramki) sprawiły, że na przerwę drużyny zeszły z wynikiem 0:0.

Niezrażone bezbramkowym remisem i niewykorzystanymi sytuacjami Wawelwiątka w bojowych nastrojach rozpoczęły drugą połowę i już w 47. minucie Gosia Sarnat, po szarży lewym skrzydłem zdobywa swoją debiutancką bramkę.

Chwilę później Anna Wilczyńska podwyższa wynik. Walka toczy się dalej, głównie w środku pola, co wykorzystuje nasza pomocniczka, Patrycja Suchojad, która po wygranym pojedynku zdobywa trzecią bramkę. Wynik końcowy ustala Anna Wilczyńska, która po kolejnym faulu, tym razem w polu karnym, pewnie pokonuje bramkarkę w rzucie karnym.

Na wysokości zadania stanęły dziś, jak zwykle, środkowe pomocniczki – Dominika Biel i Patrycja Suchojad, które skutecznie przerywały prawie każda akcje Nowosądeczanek.
Dziękujemy drużynie Dunajec Nowy Sącz za rozegrany mecz i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

Skład : Półtorak Patrycja, Harabasz Magda, Kołodziej Aleksandra, Nowak Sylwia, Trela Małgorzata, Derżko Magda, Oleksy Kinga, Suchojad Patrycja, Biel Dominika, Kuras Barbara, Ciepielowska Patrycja, Sarnat Gosia, Rudzińska Natalia, Józefek Patrycja, Wilczyńska Anna.

Bramki:
⚽⚽Anna Wilczyńska
⚽Gosia Sarnat
⚽Patrycja Suchojad