w kategorii: Aktualności, Lekkoatletyka, Orientacja sportowa, Piłka nożna, Piłka siatkowa

Komunikat.

 

W dniach 03.12-12.12.2020 roku Wojskowy Klub Sportowy „Wawel” realizował projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa pt. Otwarte Zawody Mikołajkowe „Aktywnie i zdrowo przeciw COVID- 19”. Głównym przesłaniem w ramach tego projektu  była aktywizacja młodych ludzi, aktywne spędzenie wolnego czasu  zważywszy na fakt iż większość z nich odbywa zdalnie naukę szkolną  i wynikające z tego ograniczenia w zakresie aktywności ruchowej. Nie przyglądaliśmy się biernie pandemii koronawirusa  i zachowując odpowiednie reżimy sanitarne COVID – 19  zrealizowaliśmy cały projekt.

W zawodach w piłce nożnej chłopców i dziewcząt, w turnieju szachowym,mini siatkówki chłopców a także w grach i zabawach ruchowych oraz zabawach lekkoatletycznych wzięło udział ponad 500 dzieci i młodzieży. 

Wszyscy uczestnicy zgodnie z regulaminami ustalonymi dla poszczególnych rozgrywek otrzymali pakiety startowe zaś zwycięzcy i wyróżnieni  otrzymali puchary, statuetki, medale.

Była prawdziwa rywalizacja sportowa, radość i łzy szczęścia oraz podziękowania dla rodziców, którzy ze względu na ograniczenia  sanitarne dla COVID -19 oczekiwali na swoje pociechy przed budynkiem hali sportowej. 

Wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia projektu Zarząd Klubu składa serdeczne podziękowania w tym koordynatorom, trenerom,   sędziom, wolontariuszom oraz rodzicom.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do kierownictwa Wydziału Sportu Urzędu Miasta, który współfinansując nasz projekt tym samym umożliwił  nam organizację zawodów na odpowiednim poziomie . Składamy również podziękowania dla pracowników Wydziału Sportu  zaangażowanych w projekt. 

 

Poniżej dokumentacja fotograficzna oraz wyniki z zawodów w których prowadzono klasyfikacje w załączeniu. 

 

Turniej Piłki Dziewcząt – termin 5.12.2020 , hala sportowa – wyniki meczy

W Turnieju wzięło udział 4 zespoły.

 1.Kalwarianka – Podgórze I Kraków 2:1

  1. Kawlarianka – WKS Wawel Kraków – 4:1
  2. Kalwarianka – Podgórze II Kraków – 2:3
  3. Podgórze I Kraków – WKS Wawel Kraków 0:1
  4. Podgórze I Kraków – Podgórze II Kraków 0:0
  5. WKS Wawel Kraków – Podgórze II Kraków 0:1

Turniej Mini Siatkówki- termin 5.12.2020  , hala sportowa – wyniki gier (dwójki)

Grupa A:

  1. Tomasz Petryka – Fijałkiewicz/Mateusz Bereźnicki
  2. Sebastian Bałuszek/Karol Włosiński
  3. Antoni Jaworski/Łukasz Wojtulewicz
  4. Marek Kiełbasa/Paweł Bukowiec

Grupa B:

  1. Barnaba Pyrć/Wiktor Gałczyński
  2. Szymon Śmigielski/Karol Chłopicki
  3. Tymoteusz Buniak/ Adrian Glanowski

Wyniki:

Grupa A

1-2  1:0

3-4 1:0

1-3 1:0

2-4 0:1

1-4 1:0

2-3: 0:1

Grupa B:

1-2 0:1

1-3 1:0

2-3 1:0

Tabela grupa A:

  1. Fijałkiewicz/Bereźnicki
  2. Jaworski/Wojtulewicz
  3. Kiełbasa/Bukowiec
  4. Bałuszek/Włosiński

 

Tabela grupa B:

  1. Śmigielski/Chłopicki
  2. Pyrć/Gałczyński
  3. Buniak/Glanowski

 

Półfinał 1: Fijałkiewicz/Bereźnicki – Pyrć/Gałczyński 1:0

Półfinał 2: Śmigielski/Chłopicki – Jaworski/Wojtulewicz 1:0

 

Mecz o 3-cie miejsce: Pyrć/Gałczyński – Jaworski/Wojtulewicz 1:0

 

FINAŁ: Fijałkiewicz/Bereźnicki – Śmigielski Chłopicki 1:0

 

 KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

  1. Tomasz Petryka – Fijałkiewicz/Mateusz Bereźnicki
  2. Szymon Śmigielski/Karol Chłopicki
  3. Barnaba Pyrć/Wiktor Gałczyński
  4. Antoni Jaworski/Łukasz Wojtulewicz
  5. Marek Kiełbasa/Paweł Bukowiec
  6. Tymoteusz Buniak/ Adrian Glanowski
  7. Sebastian Bałuszek/Karol Włosiński

Turniej Szachowy – 12.12.2020 ,hala sportowa
Turniej Szachowy został rozegrany w trzech grupach wiekowych – do lat 8, 12 i do lat 16. Łącznie 110 zawodników zostało zapisanych do rywalizacji sportowej, sklasyfikowano 73.

W grupie do lat 8, najlepszymi zawodnikami okazali się:
1 miejsce – Julia Drozd – UKS Goniec Staniątki
2 miejsce – Krzysztof Chmielek – MKS MOS Wieliczka
3 miejsce – Kacper Pałka – UKS Goniec Staniątki

Najlepsza zawodniczka: Zoja Stasik – UKS Bakcyl Bielany

Podium, w grupie do lat 12, należało do:
1 miejsce – Szymon Duda – MKS MOS Wieliczka
2 miejsce – Karol Kozak – UKS Goniec Staniątki
3 miejsce – Jacek Łapczyński – MKS MOS Wieliczka

Najlepsza zawodniczka – Anna Ślusarczyk – MKS MOS Wieliczka

W grupie do lat 16, zwycięzcami okazali się:
1 miejsce – Mikołaj Krupiński – KKSz Kraków
2 miejsce – Konrad Ciborowski – KKSz Kraków
3 miejsce – Franciszek Kozłowski – MKS MOS Wieliczka

Najlepsza zawodniczka – Zuzanna Nowak – MKS MOS Wieliczka

W przeprowadzeniu zawodów sportowych zaangażowano licencjonowanych sędziów szachowych z Małopolskiego Związku Szachowego. 

Gry i zabawy ruchowe- 3.12.2020 roku,  hala sportowa

Nie klasyfikowano uczestników, udział otwarty, przygotowano kilkanaście konkursów i zabaw.

Gry i zabawy lekkoatletyczne – 5.12.202 ,  hala sportowa

Nie klasyfikowano uczestników, udział otwarty, przygotowano kilkanaście gier i zabaw lekkoatletycznych.

Turniej Piłki Nożnej  R 2009  – 5.12.2010  – boisko piłkarskie

 W Turnieju  wzięły udział 4 zespoły.

  1. Hutnik Kraków
    2. Proszowianka Proszowice
    3. WKS Wawel
    4.AP Profi Zielonki

Turniej Piłki Nożnej R 2010 – 6.12.2020 – hala sportowa

W Turnieju wzięło udział 6 zespołów.

  1. Akademia Sportu Płaszów
    2. WKS Wawel
    3. Krakus Nowa Huta
    4. Szkoła Futbolu Staniątki
    5. AS Progres Kraków
    6. Zieleńczanka 

W roczniku 2010 wyróżniono Kacpra GRZYBOWSKIEGO z WKS Wawel

Turniej Piłki Nożnej R 2011 – 6.12.2020 – hala sportowa

W Turnieju wzięło udział 6 zespołów.

  1. Cedron Brody
    2. WKS Wawel
    3. AMP Kickstar Kraków
    4. AS Progres Kraków
    5. Krakus Nowa Huta
    6. KS Glosator

W roczniku 2011 wyróżniono  Piotra TONDYRA z Krakus Nowa Huta

Turniej Piłki Nożnej  Skrzat 2014 i młodsi – 6.12.2020 – hala sportowa

W Turnieju wzięło udział 3 zespoły.


  1. KS Wieczysta
    2. WKS Wawel
    3. AP Gwarek Wieliczka

Zdjęcia  

 

W turniejach piłki nożnej nie prowadzono klasyfikacji. 

Więcej na  https://www.futmal.pl/news.51356.html z dnia 8.12.2020.