w kategorii: Aktualności, Piłka nożna

Co z tą piłką nożną na Wawelu? Coraz więcej osób interesuje się tym tematem i nic w tym dziwnego, głównym czynnikiem zainteresowania są wyniki a te od lat nie były tak dobre.

Przypomnijmy że drużyna seniorów w ubiegłym sezonie dokonała pierwszego od ponad dwudziestu lat awansu natomiast w bieżącym sezonie jak na razie spisuje się nad wyraz dobrze. Jako beniaminek  A klasy „Wojskowi” wygrali sześć z siedmiu meczów raz tylko remisując i to dość nieszczęśliwie. Po siedmiu kolejkach wraz z Podgórzem Kraków z 19 punktami na koncie współprzewodzą w tabeli.

Na potwierdzenie, że zdobycze punktowe nie są przypadkowe wystarczy spojrzeć na mecze takie jak w Modlniczce z tamtejszym Sportowcem wygranym przez Wawel  6:1 czy w końcu ostatnie zwycięstwo nad jednym z głównych kandydatów do awansu Lotem Balice aż 5:0. Analizując kolejne liczby wygląda to równie okazale, strata najmniejszej liczby bramek w lidze 3 przy strzelonych 18, czy to że na takim poziomie rozgrywkowym trener praktycznie co tydzień ma do dyspozycji 17 dość wyrównanych umiejętnościami zawodników to naprawdę świetne wyniki, tym bardziej że w Wawelu nie ma mowy o pieniądzach za grę. Póki co zawodnicy sami opłacają składki członkowskie które wykorzystywane są na opłaty sędziów, zgłoszeń czy kar kartkowych, jednak nikogo to nie zniechęca. Drużyna oparta na doświadczonych wychowankach pamiętających złote czasy młodzieżowej piłki w WKS wzmocniona młodszymi zdolnymi chłopakami wnoszącymi dużo jakości do gry zaczyna funkcjonować naprawdę bardzo dobrze, zarówno na boisku jak i poza nim, jak to mówią wyniki tworzą atmosferę jednak tej, w drużynie Trenera Woźniaka akurat nigdy nie brakowało.

Kolejnych pozytywów w sekcji nie trzeba szukać daleko piłka dziecięco-młodzieżowa od jakiegoś czasu ma się naprawdę nieźle od kilku sezonów dba o to Trener Będkowski, przeprowadzając nabory oraz dobierając trenerów do poszczególnych drużyn, warto tu zaznaczyć , że udało stworzyć się zgraną młodą i ambitną ekipę wciąż rozwijających się trenerów, pod których okiem na co dzień trenuje około  130 młodych ludzi w wieku od 4 do 16 lat. Widocznym efektem odbudowy młodzieżowej piłki poza liczbą dzieci jest też zgłoszenie do rozgrywek po raz pierwszy od czterech lat drużyny juniorów w której mieliśmy lukę a tę w tym wieku trudno zapełnić.

Nie będziemy też ukrywać że jak każdy klub i każda sekcja borykamy się oczywiście ze swoimi  większymi i mniejszymi problemami jednak jako grono ludzi od lat związanymi z klubem, zostawiającymi przy Podchorążych dużo pracy i serca mocno wierzymy w to, że piłka nożna najstarsza i do dziś najliczniejsza sekcja w klubie odzyska swój dawny blask. Zdajemy sobie sprawę jak wiele pracy jest do wykonania jednak najważniejsze by w klubie tworzyć odpowiednie warunki do pracy dla ludzi którym naprawdę na tym właśnie klubie zależy. Niech te kilka podanych faktów będzie zwiastunem tego, że idziemy w dobrym kierunku i już za dwa lata ze świetnymi wynikami sportowymi wraz z innymi sekcjami w klubie będziemy mogli dumnie świętować jakże piękny jubileusz 100-lecia Wawelu a hasło towarzyszące od blisko wieku nie będzie tylko pustymi, nic nie znaczącymi słowami.

„Niech pomni kto ma dobro ogólne na celu, że jedność i duch zgody to siła WAWELU”

Wszystkich zainteresowanych wynikami terminarzami i tym co się u nas dzieje zapraszamy do odwiedzin naszej strony Facebook https://www.facebook.com/wawel1919.