Urodzona 14 lutego 1954 roku w Olsztynie, gimnastyczka, reprezentantka krakowskiego Wawelu, wychowanka trenerki Heleny Rakoczy.

Przygodę z gimnastyką sportową rozpoczęła będąc jeszcze uczennicą szkoły podstawowej. Sport ten tak jej się spodobał, że w wieku jedenastu lat pojawiła się w WKS Wawel i rozpoczęła treningi pod okiem Heleny Rakoczy.

Jako piętnastolatka została podwójną mistrzynią Polski seniorek w gimnastyce w ćwiczeniach wolnych i na równoważni, a do 1972 roku zdobyła łącznie dziesięć tytułów mistrzyni Polski w różnych kategoriach wiekowych i klasach. Do bogatego dorobku medalowego dorzuciła w 1971 roku jeszcze drużynowe wicemistrzostwo Polski.

W 1970 roku wystąpiła na mistrzostwach świata w Ljubljanie, na których zajęła 56. miejsce, w roku następnym walczyła na mistrzostwach Europy w Mińsku, gdzie została sklasyfikowana na 25. miejscu w wieloboju gimnastycznym.

W najważniejszych zawodach, jakimi są dla każdego sportowca Igrzyska Olimpijskie, wystartowała w 1972 roku w Monachium. Zajęła tam 53. miejsce w wieloboju, w ćwiczeniach wolnych 20. miejsce, a w wieloboju drużynowym zespół zajął 10. pozycję.

Po igrzyskach Joanna przerwała karierę na rzecz edukacji. W 1973 roku podjęła studia na Wydziale Chemicznym Politechniki Krakowskiej, uzyskując w 1978 roku dyplom magistra inżyniera chemika o specjalności chemia i technologia organiczna.

Odznaczona tytułem Mistrzyni Sportu. Mieszka w Krakowie.