Urodzony 2 lipca 1951 roku w Krakowie, absolwent XII Liceum Ogólnokształcącego (1970) i wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego (1979), gdzie uzyskał tytuł magistra wychowania fizycznego i uprawnienia trenera II klasy.

Bardzo utalentowany strzelec, specjalista w strzelaniu do rzutków w konkurencji skeet, reprezentant Wawelu Kraków (do 1972 roku), Śląska Wrocław i Sokoła Piła. W Wawelu podopieczny trenerów: Andrzeja Łysińskiego i Adama Matyjewicza. Wśród strzelców nazywany „Wnuczkiem”, bo na strzelnicę przyprowadził go dziadek – zapalony myśliwy. Początkowo trenował trap, skeet traktując jako trening pomocniczy, jednak po pierwszym strzelaniu kontrolnym skeet, kiedy strzelił 94/100 pkt, pozostał już przy tej konkurencji.

Jest jedynym polskim strzelcem, którego wyczyn (wynik absolutny) 200 na 200 zestrzelonych rzutków podczas zawodów o Puchar Europy w Bukareszcie w 1968 roku i mistrzostw Europy w Wiedniu w 1975 roku dostał się do księgi Guinnessa. Czterokrotnie brał udział w igrzyskach olimpijskich (1968, 1972, 1976 i 1980). Podczas pierwszego olimpijskiego startu (Meksyk 1968, 24. lokata) nie miał jeszcze siedemnastu lat, ale uzyskał tam najlepszy wynik wśród startujących juniorów. W 1972 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Monachium, dzień po ataku terrorystycznym na izraelskich zawodników, podczas którego zginął jego kolega, zajął 39. miejsce. W 1976 roku w Montrealu został – po niesamowitej walce w dogrywce – brązowym medalistą olimpijskim. O swoim udziale w Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku dowiedział się dwa tygodnie wcześniej. Zajął 19. miejsce na 44 startujących.

Wywalczył także czterokrotnie tytuł wicemistrza świata i pięciokrotnie wicemistrza Europy. W 1974 roku w Thun został mistrzem świata. Zdobył także pięć brązowych medali mistrzostw Europy, brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów i dwa brązowe Mistrzostw Europy Juniorów. Pięciokrotnie zdobył mistrzostwo Polski. Po zakończeniu czynnej kariery sportowej, z Wrocławia przeniósł się do Piły (1979), gdzie z dobrymi wynikami szkolił młodzież w miejscowym Sokole. W 1984 roku, wraz z żoną i córką, wyjechał do Francji, gdzie mieszkał dwanaście lat. Jeszcze za granicą zajął się biznesem – dziś prowadzi firmę handlującą winem. Ponadto jest również trenerem kadry narodowej w strzelaniu do rzutków.