Urodzony 17 października 1956 roku w Krakowie. Karierę sportową rozpoczął 1969 roku w Wawelu pod okiem ojca, Wiktora, który był również jednym z założycieli sekcji śrutowej w Klubie. Jest wielokrotnym medalistą, rekordzistą i mistrzem Polski oraz Bułgarii i Rumunii, a także wicemistrzem Belgii w skeecie.

Wielokrotnie reprezentował Polskę na mistrzostwach Europy i świata, m.in. w 1976 roku w Brnie wywalczył tytuł drużynowego Mistrza Europy Juniorów, podczas mistrzostw świata w Nikozji w 1995 roku zajął 4. miejsce indywidualnie, a w 1996 roku podczas pucharu świata w Atlancie, będącego testem przedolimpijskim, był 5., co było dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się igrzyskami. W 1996 roku reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie, gdzie zajął 38. miejsce.

W 1995 i 1997 roku uczestniczył w mistrzostwach świata żołnierzy zawodowych w niemieckim Ramstein, gdzie wywalczył dwa złote medale drużynowe oraz medal srebrny i brązowy indywidualnie. W 1997 roku wywalczył jeszcze złoty medal zespołowo w pucharze świata w Brisbane. Mimo że w 2002 roku oficjalnie zakończył karierę, to jeszcze w 2009 roku wystartował w mistrzostwach Polski, w których wywalczył srebrny medal w drużynie.

Od lat osiemdziesiątych aż do roku 2017 zajmował się pracą szkoleniową i działalnością społeczną w Wawelu. Wytrenował wielu medalistów mistrzostw Polski, Europy i świata, m.in. córkę Natalię, Andrzeja Dziecha i Kamila Jamroza. Pod jego opieką Rafał Skłodowski wywalczył złoty medal mistrzostw Polski w trapie. Od 2018 roku prowadzi sekcję śrutową w Wiśle Kraków.