w kategorii: Aktualności, Stulecie klub

W dniu 25 października br. Wojskowy Klub Sportowy „Wawel” świętował . 100-
lecia istnienia w nowo wyremontowanej hali sportowej przy ul. Podchorążych 3.
Uroczystości jubileuszowe odbywały się pod patronatem Marszałka Województwa
Małopolskiego oraz Prezydenta Miasta Krakowa .
Galę rozpoczęto od odsłonięcia tablicy pamiątkowej w hołdzie 16 olimpijczykom
WKS Wawel. Odsłonięcia tablicy dokonał
Prezydent Krakowa prof.Jacek Majchrowski, wraz z nim odsłaniali ją Wojewoda
Małopolski Piotr Ćwik i Wicemarszałek Małopolski Tomasz Urynowicz w
towarzystwie olimpijczyków – m.in. Barbary Ślizowskiej, Roberta Korzeniowskiego,
Edwarda Stawiarza (byłego prezesa klubu), Henryka Szordykowskiego, Tadeusza
Szamreja i Zofii Kowalczyk.
Na uroczystość licznie przybyli działacze, trenerzy, zawodnicy i liczna rzesza
sympatyków, „zjednoczeni w wielkim szacunku dla wielkiego klubu”, jakim jest
WKS Wawel. o czym w swoim wystąpieniu podkreślił Prezes KLubu Piotr
Rajmund Ludwig. Uroczystą galę uświetnił koncert Orkiestry Wojskowej z
Krakowa pod dowództwem kapelmistzra majora Dariusza Byliny.
Były gratulacje , wyróżnienia i odznaczenia.

Kapituła powołana przez Zarząd Klubu, wytypowała 10 najwybitniejszych
zawodników WKS WAWEL wśród których dwoje to Medalisci Olimpijscy: Nestorka WKS cudowna Pani Barbara Ślizowska, która brązowy medal olimpijski zdobyła wspólnie z Heleną Rakoczy, Danutą Stachow-
medal brązowy w rywalizacji drużynowej i czterokrotny medalista olimpijski -lekkatleta Robert Korzeniowski.
Podaję w porządku alfabetycznym:
✓ Barbara Bączek – biegi na orientację.
✓ Monika Bekhit (Filipowska) – spadochroniarstwo
✓ Drużyna w składzie: Bogna Bielecka, Irena Paczek, Ewa Wesołowska,
Monika Filipowska – spadochroniarstwo,
✓ Łukasz Czapla – strzelectwo
✓ Wiesław Gawlikowski – strzelectwo
✓ Mariusza Ludwig (Durlej)
✓ Joanna Sakowicz – tenis
✓ Henryk Szordykowski – lekka atletyka

Kapituła wyłoniła pięciu najlepszych trenerów 100 lecia.
1) Piotr Bora – Lekkoatletyka
2) Andrzej Dylczyk – Orientacja sportowa
3) Tadeusz Matejek – Spadochroniarstwo
4) Piotr Ludwig, Wiktor Szamrej – strzelectwo sportowe.

Wszystkim którzy przybyli na naszą uroczystość oraz tym ,którzy przyczynili się do
jej uświetnienia a także finansowania w imieniu Zarządu Klubu serdecznie dziękuję.
Prezes Klubu
Piotr Rajmund Ludwig
C.d.n.