w kategorii: Aktualności, Lekkoatletyka, Stulecie klub

Przekazujemy komunikat ze szkolnych zawodów lekkoatletycznych oraz gier i zabaw ruchowych zorganizowanych w dniu 12 czerwca 2019 na naszym stadionie z okazji obchodów 100-lecia WKS pod hasłem „Ze sportem mi do twarzy”. Przypominamy, że projekt ten odbywał się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego oraz Prezydenta Miasta Krakowa i współfinansowany przez Gminę Kraków. Realizacja projektu odbyła się przy współpracy Wydziału Sportu Urzędu Miasta Krakowa , który podczas imprezy reprezentował Pan Paweł Opach Z-ca Dyrektora Wydziału.

➡️ https://drive.google.com/…/1sfh_mCBj-m4K0tr8O2WCz-WSG…/view…

W zawodach grach i zabawach oraz zawodach sportowych uczestniczyło 127 zawodników z 46 szkół oraz ponad 100 dzieci z krakowskich przedszkoli

Najwięcej uczestników ze szkół (nagrody dla szkół)
1. Szkoła Podstawowa nr 91 wystartowało 35 zawodników
2. Szkoła Podstawowa nr 148 wystartowało 25 zawodników
3. Szkoła Podstawowa nr 8 wystartowało 9 zawodników
4. Szkoła Podstawowa nr 27 wystartowało 6 zawodników
5. Szkoła Podstawowa nr 8 wystartowało 5 zawodników

Informujemy również, ze zgłoszonych w terminie do 10.06.br było ponad 400 zawodników i 174 dzieci z 10 przedszkoli. Z powodu wysokiej temperatury i panującego upału (alert pogodowy)w dniu zawodów na wniosek rodziców zrezygnowało kilka szkół i przedszkoli.
Jednak zawody odbyły się sprawnie, bez opóźnień i nikt nie wymagał opieki medycznej. Organizator zadbał o odpowiednią ilość napoi, poczęstunków, zapewnił również odpowiednie schronienie. Organizatorzy serdecznie dziękują uczestnikom zabaw i zawodów a także nauczycielom , opiekunom i rodzicom.