w kategorii: Aktualności, Biegi na orientację, Stulecie klub

 

Chcesz uczcić 100-lecie WKS „Wawel” i poczuć sportową rywalizację?, weź udział w biegu na orientację – zawodach z cyklu „Ze sportem mi do twarzy”. 14 lipca, godz. 9:00, Krakowskie Błonia.

Niedzielne wydarzenie to bieg rozgrywany dokładnie 100 lat i 1 dzień po pierwszym historycznym meczu piłki nożnej drużyny Wojskowego Klubu Sportowego „Wawel”. W biegu na orientację rozegranym na terenie lasu Sikornik weźmie udział około 900 osób, w tym 350 w ramach Międzynarodowego Biegu Dzieci i Młodzieży „Ze sportem mi do twarzy”. Centrum zawodów zlokalizowane będzie na Błoniach, czyli… w miejscu rozegrania wspomnianego już meczu piłkarskiego.

Od strony sportowej zawodnicy rywalizować będą na wymagających i zróżnicowanych trasach. Każda z nich będzie miała od kilku do kilkudziesięciu punktów kontrolnych. Zwycięży zawodnik, który w najkrótszym czasie zaliczy wszystkie punkty kontrolne. Zawodnicy będą startowali w swoich minutach startowych, zatem zwycięzcę poznamy po przybiegnięciu wszystkich na metę. Uroczysta dekoracja zawodów dzieci i młodzieży – 13:30, tuż po niej wręczenie nagród dla najlepszych w całych zawodach Wawel Cup.

Więcej szczegółów na wawelcup.pl

Patronat honorowy Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Patronat medialny: Radio Kraków ,Telewizja Kraków, oraz Dziennik Polski.”