WKS Wawel

BNO Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

W dniach 28.09 – 29.09.2019 w Kolbuszowej koło Rzeszowa odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (MMM) w sprinterskim, sztafetowym i klasycznym biegu na orientację. W zawodach brali udział reprezentanci 8 klubów z 3 sąsiednich województw: małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego. Wśród nich reprezentacja WKS Wawel Kraków, która wystąpiła w 21-osobowym składzie.

W sobotę do południa odbył się bieg sprinterski w centrum Kolbuszowej. Trasy tego biegu rozgrywały się nad rzeczką o nazwie Nil. Nasza reprezentacja zdobyła komplet medali w kategorii K14. Mistrzynią sprintu została Pola Niessner, wicemistrzynią Antonina Słońska a brązowy medal wywalczyła Jaśmina Olejnik, 36 sekund przed klubową koleżanką Julią Biskupską. W kategorii męskiej najszybszy był Paweł Wójcik, który wygrał z przewagą 19 sekund nad Antonim Chodlewskim z klubu KS Kościelec Chrzanów i 32 sekund nad klubowym kolegą Kordianem Pisarkiem. Na 6. miejscu zawody ukończył Jakub Żesławski.

Po południu tego samego dnia w lesie niedaleko Kolbuszowej na mapie Białkówka został rozegrany bieg sztafetowy. W tych zawodach ponownie zdobyliśmy prawie komplet medali. Po dramatycznej walce mistrzyniami biegu sztafetowego zostały: Maja Lamparska, Marta Michno i Pola Niessner. Wicemistrzyniami zostały natomiast: Julia Biskupska, Jaśmina Olejnik i Antonina Słońska. Kolejne dwie sztafety wywalczyły 5. i 6. miejsce w stawce 8 drużyn. Mistrzami biegu sztafetowego zostali bezapelacyjnie: Kordian Pisarek, Jakub Żesławski i Paweł Wójcik. Na trzecim stopniu podium stanęli: Jeremi Pułczyński, Borys Grzegorczyk i Przemysław Tarnowski.

Niedziela była równie udanym dniem sportowej rywalizacji dla naszej ekipy. Tym razem został rozegrany bieg na dystansie klasycznym w sosnowym lesie z bardzo kiepską widocznością. W tych okolicznościach w kategorii K14 mistrzynią ponownie została Pola Niessner, wicemistrzynią Antonina Słońska a brązowy medal wywalczyła Jaśmina Olejnik tracąc jedynie 25 sekund do 2. miejsca. W kategorii męskiej najszybszy był Kordian Pisarek, który wygrał zaledwie 5 sekund z Patrykiem Marszałkiem z klubu UKS Kometa Gliwice oraz 18 sekund z klubowym kolegą Jakubem Żesławskim. W TOP6 5. miejsce wywalczył jeszcze Paweł Wójcik.

Pozostali, którzy nie zdobyli medali, przyczynili się do powiększenia naszego dorobku punktowego w ramach systemu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.

Start w tych zawodach można uznać za bardzo udany, na 18 rozdanych medali, zawodniczkom i zawodnikom WKS Wawel Kraków przypadło aż 14 medali (komplet 6 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych), czym potwierdzili swoją niewątpliwą tegoroczną dominację w BnO w kraju (wygrana klasyfikacja drużynowa Pucharu Najmłodszych) i w szczególności wśród zespołów z południowo-wschodniej Polski (MMM).

Niech uzyskane wyniki będą podziękowaniem dla wszystkich osób z naszej sekcji i klubu, które przyczyniły się do rozwoju sportowego tej grupy w ostatnich latach!