WKS Wawel

Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyce – srebro Woty

W dniach 23-25 sierpnia odbyły się 95 PZLA Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkoatletyce.
WKS Wawel był reprezentowany przez 4 zawodników. Gaja Wota zdobyła srebrny medal w trójskoku wynikiem 12,97 m, a w konkursie skoku w dal zajęła 4 miejsce wynikiem 6,10 m.
Kasia Martyna była 7 w finale biegu na 400m przez płotki, a Angelika Faka zajęła 8 miejsce w skoku w dal. Nasz najlepszy sprinter Krzysztof Studnicki niestety zrobił falstart w biegu eliminacyjnym na 100m co wyeliminowało go z walki o medale.
We wrześniu będa startowali najmłodsi adepci lekkiej atletyki w kategoriach U16, U14 i U12.
W dniach  21-22 września w Tarnowie odbedą się PZLA Mistrzostwa Polski Młodzików U16. Bardzo liczymy na udane starty naszej młodzieży i medale Julii Przybyś najlepszej zawodniczki w Polsce w rzucie dyskiem i drugiej w pchnięciu kulą.