w kategorii: Aktualności, Piłka siatkowa

Kraków jako Miasto – Gospodarz Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn EUROVOLLEY POLAND 2017 oraz Polski Związek Piłki Siatkowej, na obiektach TS Wisła Kraków zorganizował mini Mistrzostwa w piłce siatkowej dla drużyn szkolnych i amatorskich. Poprzez gry eliminacyjne aż do finałów, dzieci, młodzież oraz dorośli amatorzy siatkówki mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności gry i w sportowej atmosferze spędzić wolny czas.

Dużym sukcesem zakończył się udział najmłodszych uczestników turnieju, na co dzień trenujących w naszym Klubie, którzy w kategorii szkół podstawowych zajęli miejsca finałowe.

10 czerwca br. w finale dziewcząt: SP nr 5 I zespół pokonał SP nr 153 z wynikiem 2:0 (25:14 25:19) zdobywając symboliczne złote medale!!!

MVP w tej kategorii została Magdalena DEPA.

Drużyna wystąpiła w składzie : Magda DEPA, Julia SZELĄG, Oliwia BINIEK, Wiktoria BRYLSKA, Zuzanna WIŚNIEWSKA.

IV miejsce w tej kategorii zajął II zespół SP nr 5 w składzie: Maria GRÓRNIKIEWICZ, Zofia TOMASZEWSKA, Zuzanna NIKLASIŃSKA, Partycja KUŚNIERZ, Ola BANKIEWICZ, Juliana JUŹWIK

W finale chłopców: SP nr 5 przegrał z SP nr 155 0:2 (26:28 16:25) zdobywając symboliczne srebrne medale!!!

Drużyna w całych mistrzostwach reprezentowana była przez: Piotr MUSIAŁEK, Kamil JAGŁO, Rafał SZARANIEC, Barnaba PYRĆ, Jakub SIEKIERSKI, Bartłomiej SIEKEIRSKI, Igor MAŚLEJ, Paweł MARCHISIO.

Zawodniczkom i zawodnikom czołowych zespołów  turnieju, gratulowały sukcesów utytułowane siatkarki: Józefa Ledwig, Elżbieta Porzec-Nowak i Magdalena Śliwa, zarazem  ambasadorki Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn EUROVOLLEY Poland 2017 w Krakowie.

Należy zaznaczyć, że w składach zwycięskich drużyn w innych kategoriach, nie zabrakło obecnych lub byłych zawodników WKS WAWEL. Przykładem jest Igor KUBERA, kapitan zwycięskiego I Sportowego Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie na co dzień junior WKS WAWEL, czy też Bartosz KOŁODZIEJ (były zawodnik seniorów WKS WAWEL) członek zwycięskiej drużyny Ketonal Team w kategorii drużyn amatorskich mężczyzn, notabene nagrodzony MVP w tej kategorii turnieju.

Drużyny, zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, puchary, bilety na mecze Mistrzostw Europy w siatkówce w Tauron Arena, nagrody rzeczowe, drobne upominki z logo Mistrzostw.

Nagrodą specjalną dla zwycięskich zespołów będzie spotkanie z kapitanem reprezentacji Polski, Michałem KUBIAKIEM, które odbędzie się w poniedziałek 19 czerwca o godz. 10.30 w SP nr 5.

Trenerem zespołów jest Pan Jarosław KOPAŃSKI.

Gratulujemy.